Odwagi !

Premiera

26 czerwiec / 2021, Gdańska Szkoła Artystyczna

Wydarzenie

premiera

Opis

Spektakl "Odwagi !" jest próba pokazania wielu aspektów tego pojęcia i jego praktykowania. Odwagi w wyrażaniu siebie, podejmowaniu nowych wyzwań, pokonywaniu zawstydzenia, odwagi w walce z własnymi ograniczeniami, lękami i przyzwyczajeniami.Spektakl stawia pytanie czym jest dziś odwaga dla młodego człowieka? Jak być odważnym? Jak żyć odważnie? Jak zachęcać do odwagi?

Jednym z głównych założeń spektaklu było motywowanie uczestników do odważnych działań artystycznych, które stały się punktami wyjścia przedstawienia. Działania te dały im możliwość wyrażenia siebie nie tylko poprzez ruch, lecz także śpiew, grę na instrumentach, słowo. Dzieci podczas pracy nad spektaklem wzięły udział w procesie, który zachęcał do kreatywnego i krytycznego myślenia, motywował do współpracy z innym, a finalnie dał obraz tego jak młodzi ludzie rozumieją pojęcie odwagi.

*** Grupa projektowa teatru tańca GSA to inicjatywa skierowana do dzieci i młodzieży, dzięki której uczestnicy pogłębiają swoje umiejętności ruchowe biorąc udział w procesie powstawania spektaklu na każdym jego etapie - praca z tematem, budowanie materiału ruchowego, inscenizacja, występ. Uczestnicy pracują pod okiem zawodowych tancerzy i choreografów - Wioleta Fiuk i Patryk Gacki